Softwarové riešenia pre široké spektrum zákazníkov.
  • PROGRAM - OPTIMIK®

    Optimik® je určený pre zákazníkov, ktorí potrebujú nastrihať alebo rozrezať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy, hliníkové profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály.
  • OPTIMIK®

    Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.
shadow1

Optimik® - doplnkové moduly

Export nárezových plánov pre CNC formátovacie píly
MACMAZZA srl

MACMAZZA srl

Via Mondini 72
61121 Pesaro
Italy

Pre prepojenie s pílou je potrebný program MacmazzaLink. Ak si zakúpite novú formátovaciu pílu priamo vo firme Macmazza, poskytnú Vám ho, spolu s OPTIMIK Professional a CNC modulom, celkom ZADARMO.

HOLZMA Plattenaufteiltechnik GmbH

HOLZMA Plattenaufteiltechnik GmbH

Holzmastrasse 3
75365 Calw-Holzbronn
Germany

Pre prepojenie s pílou je potrebný program CADlink.

Biesse s.p.a.

Biesse s.p.a.

Via della meccanica, 16
Pesaro
Italy

Pre prepojenie s pílou je potrebný program Biesse Link.

SCM Group

SCM Group

Via Emilia 77
47921 Rimini
Italy

Pre prepojenie s pílou je potrebný program CPLink alebo WinCut.

599 EUR

Editor nárezových plánov
Optimik - Editor nárezových plánov

Pomocou tohto modulu môžete manuálne upraviť vypočítaný nárezový plán. Dielce, ktoré z plánu odoberiete sa prehľadne zobrazia v tabuľke v ľavej časti okna. Tieto dielce potom môžete umiestniť do inej vybranej časti plánu (pre uľahčenie sa vyhovujúce miesta farebne vyznačia), pričom môžete zvoliť aj smer rezu.

Týmto spôsobom môžete ešte lepšie prispôsobiť vypočítané nárezové plány Vašim potrebám.

159 EUR

Asistent rezania
Optimik - Asistent rezania

Ak vlastníte CNC pílu bez možnosti tlače štítkov, tento modul môže byť nápomocný práve Vám. Stačí Vám k tomu počítač (alebo tablet s operačným systémom Windows) s nainštalovaným Optimikom a pripojenou tlačiarňou štítkov, ktorý si umiestníte priamo k Vašej píle.

Tu si môžete v celoobrazovkovom režime zobraziť vybraný nárezový plán. Asistent Vám zároveň v ľavej časti obrazovky zobrazí poradie rezov ako aj rozmer, ktorý je potrebné nastaviť na píle. Po každom reze stačí kliknúť na tlačidlo v ľavom hornom rohu a daný rez sa označí šedou farbou. V prípade rezu dielca alebo využiteľného odrezku bude zároveň okamžite vytlačená etiketa, ktorú už iba nalepíte na práve odrezaný dielec. Štítok si môžete vytlačiť kedykoľvek aj kliknutím na tlačidlo "Tlač" alebo dvojklikom na vybraný dielec.

199 EUR

Automatický režim
Optimik - setting of the automatic import/export

Tento modul Vám umožní používať Optimik® v tzv. automatickom režime. To znamená, že program sám naimportuje údaje o zákazke, jej výrobkoch a dielcoch z vybranej zložky. Po importe automaticky vytvorí a vypočíta nárezové plány pre všetky tieto dielce a obrázky a údaje nárezových plánov automaticky vyexportuje do vybranej zložky.

Automatický režim tak umožňuje efektne využiť Optimik® pre iné aplikácie. Týmto spôsobom je v súčasnosti zabezpečené prepojenie napr. s on-line systémom eRozrys od firmy NeronIT.

299 EUR

OPTIMIK Exporter
OPTIMIK Exporter

Bezplatný a jednoduchý program pre zber údajov o dielcoch, pre ktoré chcete v Optimiku vypočítať nárezové plány. Už nemusíte údaje od Vašich zákazníkov prepisovať ručne alebo sa trápiť s rôznymi importami. Ani sa už nemusíte obávať chýb a preklepov.

Program OPTIMIK®

  

Novinky


10.4.2019
Nová verzia 3.53

ReferencieOptimik používame asi 7 rokov, som s ním nadmieru spokojný, hlavne pre kvalitu optimalizácie a jednoduchosť programu. Perfektne funguje aj s CNC pílou. V súčasnosti používam aj iný drahý program na kreslenie nábytku, ktorý rieši kompletne výrobu, čiže CNC kódy pre pílu, olepovačku a vŕtacie centrum, ale ani zďaleka nedokáže urobiť takú dobrú optimalizáciu ako Optimik.
Ing. Liška, DREVANA s.r.o., Holíč
www.drevana.sk


Používam Váš program Optimik od roku 2006. Pre mňa je jeho hlavnou výhodou prehľadnosť a parametrické vytváranie výrobkov a tým rýchle a spoľahlivé vytváranie atypov a zostáv.
Ľudovít Raffaelis, RAFFAELIS IDE, s.r.o., Košice
www.raffaelis.sk


Program Optimik je v současné době dle mého názoru nejlepší a nejkomplexnější program pro tvorbu nářezových plánů doplněný o evidenci zakázek a výrobků. Měl jsem možnost za svou praxi vyzkoušet mnoho programů tohoto typu, ale žádný ani zdaleka nedosahuje kvalit programu Optimik. Svojí propracovaností a komplexností nemá na trhu konkurenci. Přitom všem je Optimik skvěle přehledný, variabilní a navíc velmi jednoduchý na ovládání. Za sebe mohu jen vřele doporučit každému potenciálnímu uživateli.
Michal Maršík, Truma interiér s.r.o., Humpolec
www.trumainterier.cz


Optimik od verzie 3.31 poskytuje všetko, čo k výrobe nábytku potrebujeme. Ak by som mal pochváliť všetky výhody programu, bol by to článok na niekoľko strán. V krátkosti však môžem vyzdvihnúť najmä skutočné zameranie programu na stolársku prácu. Program ponúka všetko pre kvalitnú prípravu zákazky, cenovej ponuky a podkladov pre výrobu, čo v konečnom dôsledku šetrí čas, minimalizuje omyly a zvyšuje kredit stolára v konkurenčnom prostredí. Výsledok práce s programom závisí od parametrov, ktoré si v programe užívateľ nadefinuje, ale dnes si tvorbu zákazky bez programu ani neviem predstaviť. Ďakujem za skvelý program a teším sa na aktualizácie, kde budú zapracované pripomienky z praxe.
Ing. Vladimír Zivák, Žilina


S programom OPTIMIK pracujeme prakticky od jeho vzniku - bol totiž vytvorený na našu objednávku. Už vo svojej prvej verzii vďaka voľbe špecifického algoritmu program vykazoval veľmi dobré výsledky a boli sme s ním nadmieru spokojní. Vďaka jednoduchej obsluhe, rýchlym výpočtom a veľmi priaznivým hodnotám využiteľnosti materiálu sa v praxi veľmi rýchlo preukázala opodstatnenosť jeho používania. Od tej doby program prešiel viacerými zmenami a v súčasnej podobe ponúka možnosti ďaleko presahujúce naše pôvodné zadanie. Tieto nové funkcie programu sme si však veľmi rýchlo osvojili a program v jeho celom rozsahu využívame k našej plnej spokojnosti. Jednoznačne ho odporúčame.
Ing. Jaroslav Januška, HAJANA s.r.o.
www.hajana.sk

Hodnotenia