Softwarové riešenia pre široké spektrum zákazníkov.
 • PROGRAM - OPTIMIK®

  Optimik® je určený pre zákazníkov, ktorí potrebujú nastrihať alebo rozrezať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy, hliníkové profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály.
 • OPTIMIK®

  Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.
shadow1

Program OPTIMIK®

OPTIMIK®

Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.


Vlastnosti

Ak potrebujete rozrezať alebo nastrihať drevotrieskové dosky, eurohranoly, oceľové plechy alebo profily, polykarbonátové dosky, tabule skla alebo iné plošné a dĺžkové materiály a radi by ste pritom ušetrili veľa času a peňazí, použite program OPTIMIK®.

Ako OPTIMIK® šetrí čas a peniaze ?

Optimik® Plán - Používateľské prostredie

 • Rýchlo vypočíta nárezové plány
 • Optimalizuje výpočet – z jednej tabule materiálu získate viac dielcov a menej odpadu
 • Pri výpočte využije aj odrezky z predchádzajúcich zákaziek
 • Dokáže využiť aj lacnejšie materiály s kazmi – tie pri rezaní obídeAko sa s OPTIMIK®-om pracuje ?

 • Vyberte materiál, pre ktorý chcete vypočítať nárezový plán
 • Zadajte dielce, ktoré chcete narezať
 • Spustite výpočet a vytlačte alebo vyexportujte hotové nárezové plányAké základné moduly ešte OPTIMIK® obsahuje ?

Zákazky, výrobky a cenové kalkulácie
Optimik® Zákazky - Používateľské prostredie Pre každú svoju zákazku tu môžete evidovať zoznam výrobkov a ostatných položiek. Každý výrobok zároveň obsahuje zoznam dielcov, z ktorých je zložený. Pre všetky dielce je možné jednoducho vypočítať nárezové plány a mať prehľad o tom, ktoré dielce už boli narezané a ktoré ešte nie. Okrem toho OPTIMIK® automaticky vypočíta hmotnosť a cenu celej zákazky a všetkých jej výrobkov.

Evidencia výrobkov s parametrami
Optimik® Výrobky - Používateľské prostredie
Vyskytujú sa často vo Vašich zákazkách rovnaké výrobky ? Zadajte ich do OPTIMIK® -u iba raz a budete ich môcť jednoducho presúvať do zákazky vždy, keď to bude potrebné. Výrobky sa zadávajú aj s parametrami (rozmery, materiály a pod.), takže jednoduchou zmenou parametra dosiahnete to, že sa automaticky prepočítajú aj rozmery všetkých potrebných dielcov, zmení sa materiál, hranovacie pásky a pod. a ihneď uvidíte aktuálnu cenu aj hmotnosť výrobku. Do zákazky teda presuniete výrobok upravený bez veľkej námahy presne podľa požiadaviek zákazníka.
Sklad materiálu a tovaru
Optimik® Sklad - Používateľské prostredie
Na jednom mieste tu nájdete prehľad o všetkých plošných a dĺžkových materiáloch (vrátane všetkých ich formátov), hranovacích páskach, ostatných materiáloch a tovare a o ich príjmoch, výdajoch, aktuálnej zásobe a hodnote.

Ponuky, Príjemky, Výdajky, Faktúry
Optimik® Faktúry - Používateľské prostredie
A neobmedzené množstvo ďalších definovateľných typov dokladov voliteľne prepojených so skladovou evidenciou.Chcete vytvoriť ponukový list alebo faktúru k zákazke ? Alebo výdajku k nárezovému plánu ? OPTIMIK® to vie urobiť takmer sám.

Čo ešte OPTIMIK® ponúka?

 • Možnosť zadávania rozmerov v rôznych dĺžkových jednotkách
  V programe môžete zadávať rozmery v milimetroch, centimetroch, decimetroch, metroch, decimálnych palcoch, zlomkových palcoch, stopách a palcoch tak, ako ste zvyknutí alebo ako to potrebujete. Rozmer dosky v tvare 5′ 11 5/8″ x 3′ 10 13/16″ už pre Vás nebude “nočnou morou”.
 • Nadväzujúca kresba
  Potrebujete, aby čelá zásuviek alebo dvierka na skrinke mali nadväzujúcu kresbu ? Stačí zadať a OPTIMIK® ich na nárezovom pláne uloží vedľa seba.
 • Hranovacie pásky
  Každej hrane dielca môžete priradiť ľubovoľnú hranovaciu pásku. A ak chcete, OPTIMIK® sám zmenší rozmery dielca o hrúbku použitých pások a nechá aj nastaviteľnú rezervu na brúsenie hrany.
 • Nárezový plán
  Voliteľná tlač kódu, názvu, výrobku a zákazky pre každý dielec, farba a veľkosť písma pre označovanie rozmerov, podkladová farba dielcov, odrezkov, odpadu a rezov, tlač hranovacích pások … Toto všetko si môžete nastaviť podľa vlastnej chuti.
 • Kalkulácia cien
  Chcete ceny výrobkov a zákaziek počítať z predajných cien použitého materiálu a operácií ? Alebo z ich skladových cien zvýšených o zadanú maržu ? Potrebujete do ceny zahrnúť aj odpad pri spracovaní ? A vybraným zákazníkom poskytnúť dohodnutú zľavu ? Žiaden problém, OPTIMIK® to urobí podľa Vášho želania. A okrem toho Vám ceny zaokrúhli tak, ako si predstavujete. Áno, kľudne aj na Baťov spôsob.
 • Pridružené operácie a materiály
  Viete, koľko laku, lepidla alebo skrutiek je potrebných pre Váš výrobok ? Nemusíte to stále počítať. Stačí jednorazovo nadefinovať operácie spolu s potrebným materiálom (napr. lakovanie, montáž závesov …) a priradiť ich vždy, keď je to potrebné, k požadovanému dielcu výrobku. Všetko ostatné vypočíta OPTIMIK® za Vás.
 • Pomocné evidencie
  Na pomoc Vám prídu aj evidencie daní, mien a kurzov, bankových účtov dodávateľa, obchodných partnerov, parametrov nárezových plánov, špecifikácií, obrázkov, štátov a obcí … Stačí raz zadať, potom už len vyberáte.
 • Obrázky
  Pre lepšiu orientáciu je možné ku každému materiálu, tovaru, dielcu alebo výrobku priradiť obrázok alebo fotografiu. Vaše údaje tak ožijú a stanú sa prehľadnejšími.
 • Editovateľné tlačové zostavy
  Chcete mať na tlačových zostavách väčšie písmo, iné farby, viac údajov, iné rozloženie ? Žiaden problém. Pomocou zabudovaného editora je možné upraviť každú tlačovú zostavu podľa Vašich predstáv.
 • Import a export údajov
  Ušetrite si čas a nahraďte manuálne zadávanie údajov importom z textového súboru *.csv. Rovnakým spôsobom môžete odoslať spracované údaje z OPTIMIK® -u.
 • Hovorí viacerými jazykmi
  Preklady sú priebežne dopĺňané.
 • … a veľa ďalších užitočných funkcií a možností…


Ešte váhate ? Nemusíte !

OPTIMIK si môžete stiahnuť a začať používať hneď teraz.
Zadarmo a bez akejkoľvek registrácie v ňom môžete vytvárať nárezové plány pre max. 30 dielcov ! A keď budete potrebovať viac, stačí si jednorazovo zakúpiť licenciu a môžete pokračovať vo Vašej práci ! Hodnota ušetreného materiálu a času Vám takmer okamžite splatí sumu zaplatenú za licenciu.
A potom už iba šetríte ...

  

Program OPTIMIK®

  

Novinky


9.10.2019
Nová verzia 3.54

ReferencieOptimik používame asi 7 rokov, som s ním nadmieru spokojný, hlavne pre kvalitu optimalizácie a jednoduchosť programu. Perfektne funguje aj s CNC pílou. V súčasnosti používam aj iný drahý program na kreslenie nábytku, ktorý rieši kompletne výrobu, čiže CNC kódy pre pílu, olepovačku a vŕtacie centrum, ale ani zďaleka nedokáže urobiť takú dobrú optimalizáciu ako Optimik.
Ing. Liška, DREVANA s.r.o., Holíč
www.drevana.sk


Používam Váš program Optimik od roku 2006. Pre mňa je jeho hlavnou výhodou prehľadnosť a parametrické vytváranie výrobkov a tým rýchle a spoľahlivé vytváranie atypov a zostáv.
Ľudovít Raffaelis, RAFFAELIS IDE, s.r.o., Košice
www.raffaelis.sk


Program Optimik je v současné době dle mého názoru nejlepší a nejkomplexnější program pro tvorbu nářezových plánů doplněný o evidenci zakázek a výrobků. Měl jsem možnost za svou praxi vyzkoušet mnoho programů tohoto typu, ale žádný ani zdaleka nedosahuje kvalit programu Optimik. Svojí propracovaností a komplexností nemá na trhu konkurenci. Přitom všem je Optimik skvěle přehledný, variabilní a navíc velmi jednoduchý na ovládání. Za sebe mohu jen vřele doporučit každému potenciálnímu uživateli.
Michal Maršík, Truma interiér s.r.o., Humpolec
www.trumainterier.cz


Optimik od verzie 3.31 poskytuje všetko, čo k výrobe nábytku potrebujeme. Ak by som mal pochváliť všetky výhody programu, bol by to článok na niekoľko strán. V krátkosti však môžem vyzdvihnúť najmä skutočné zameranie programu na stolársku prácu. Program ponúka všetko pre kvalitnú prípravu zákazky, cenovej ponuky a podkladov pre výrobu, čo v konečnom dôsledku šetrí čas, minimalizuje omyly a zvyšuje kredit stolára v konkurenčnom prostredí. Výsledok práce s programom závisí od parametrov, ktoré si v programe užívateľ nadefinuje, ale dnes si tvorbu zákazky bez programu ani neviem predstaviť. Ďakujem za skvelý program a teším sa na aktualizácie, kde budú zapracované pripomienky z praxe.
Ing. Vladimír Zivák, Žilina


S programom OPTIMIK pracujeme prakticky od jeho vzniku - bol totiž vytvorený na našu objednávku. Už vo svojej prvej verzii vďaka voľbe špecifického algoritmu program vykazoval veľmi dobré výsledky a boli sme s ním nadmieru spokojní. Vďaka jednoduchej obsluhe, rýchlym výpočtom a veľmi priaznivým hodnotám využiteľnosti materiálu sa v praxi veľmi rýchlo preukázala opodstatnenosť jeho používania. Od tej doby program prešiel viacerými zmenami a v súčasnej podobe ponúka možnosti ďaleko presahujúce naše pôvodné zadanie. Tieto nové funkcie programu sme si však veľmi rýchlo osvojili a program v jeho celom rozsahu využívame k našej plnej spokojnosti. Jednoznačne ho odporúčame.
Ing. Jaroslav Januška, HAJANA s.r.o.
www.hajana.sk

Hodnotenia